« Úvod | Cameron Mitchell »

reflexy


* Dříve byla skupina REFLEXY amatérskou kapelou, která vystupovala na tanečních zábavách v regionu Uherského Hradiště. Její repertoár tvořila převzatá tvorba světově známých skupin. V té době se ve skupině vystřídalo mnoho hudebníků, sestava nebyla stálá.

- 1995 - Skupina se profesionalizuje, sestava se ustálila ve složení:zpěv Jarda Gargulák,baskytara Libor Plšek,kytara Feris Kuřina,klávesové nástroje Martin Koníček,bicí Josef Lysoněk. V tomto roce vydává kapela své první CD s názvem „Všichni půjdem do ráje“.Toto album bylo natočeno ve studiu „C“ Citron Ostrava, jež patří k nejlepším studiím v ČR. Kmotrem CD se stal Palo Habera. K albu natočila skupina dva videoklipy, a to k písničkám „Do ráje“ a „Neříkej“. Oba klipy byly odvysílány v hitparádách ESO a SOS TV Premiéra.

- 1997 - V březnu uvádí na trh album s názvem „Nové touhy“. Také bylo natočeno ve studiu „C“ Citron Ostrava. CD tentokrát pokřtil Janek Ledecký. Ke dvěma skladbám, titulní skladbě „Nové touhy“ a „Poraněná“, byl natočen videoklip, který byl uveden ve Snídani s Novou, v hitparádě SOS TV Prima.

- 1998 - Kapela vydává třetí CD „Sluneční“. Kmotry se stali vsetínští hokejisté včetně Jiřího Dopity. I k tomuto albu byl natočen videoklip k titulní skladbě „Sluneční“. Reflexy se představili v mnoha televizních pořadech, např. Rande na TV Nova, Rozjezdy pro hvězdy, Český bodyguard, Rychlý prachy.

- 1999 - V květnu vychází album „Ty jsi divoká“. Toto je vedle samotné nahrávky zajímavé i ze dvou dalších důvodů. Prvním je podpis smlouvy s vydavatelstvím BMG ( předchozí desky vznikaly ve vlastní režii). Druhou zajímavostí je krok směrem k současnému zvuku. Jako singly byly vybrány skladby „Ty jsi divoká“, která se stala jedním z největších hitů kapely a „Andělský oči“, na kterou byl natočen videoklip, jenž se prezentoval v pořadech Medůza, ESO atd.

- 2000 - Koncem září vydávají REFLEXY již své páté album s názvem „Česká“ (druhé pod značkou BMG). Na rozdíl od předchozích nahrávek zvolila skupina nový, popovější zvuk, s čímž souvisí i změna nahrávacího studia a na novém soundu se projevil také producentský dohled Romana Štefla (známého především ze spolupráce s Ilonou Csákovou). 9. září 2000 odchází z kapely kytarista Feris Kuřina, jenž se rozhodl věnovat pouze podnikatelským aktivitám. Hru na kytaru po něm převzal Libor Plšek, doposud hrající na baskytaru. Tím se změnila sestava z pěti členů na čtyři.

- 6. říjen 2000 - nejsmutnější událost v historii skupiny - tragická smrt zpěváka Jardy Garguláka zasáhla nejen spoluhráče ale také všechny věrné fanoušky. Po této události přerušují REFLEXY na krátkou dobu svoji činnost.

- 2001 - Na přechodné období přichází jako hostující člen zpěvák Jarek Plšek (bratr kytaristy Libora), jenž nedávno ukončil své účinkování v kapele Argema. Po jeho odchodu se objevuje na postu zpívajícího baskytaristy nový člen Jiří Bartas, dříve účinkující u regionální skupiny Generace. Ačkoliv se zdá, že se Jiří stane právoplatným členem skupiny REFLEXY, po sedmi měsících se rozhodl dát se na podnikatelskou cestu a odchází.
Nahrazuje ho od 1. 11. 2001 nový člen Dušan Říkovský. Po dlouhé době se skupina REFLEXY stabilizovala a po tragickém úmrtí Jardy Garguláka odbourala i post sólového zpěváka. Leadrem skupiny se stává kytarista Libor Plšek, kterého na vystoupeních ve zpěvu doplňuje baskytarista Dušan Říkovský a klávesista Martin Koníček. Tato sestava vystupuje ve velké pohodě a s velkým nadšením.

- 2002 - Víc jak půldruhého roku po vydání CD Česká uvádí 1. května REFLEXY na trh v pořadí šesté album s názvem "Mám se líp", na kterém kapela předvádí svúj znovu nabitý optimismus a hudební lehkost. Na rozdíl od minulých let nevznikal nosič na jednom místě. Hrubá stavba a samply se narodily ve zkušebně, hudba byla nahrána v bojkovickém studiu Prodigi Radka Peřestého a zpěvy ve studiu Audio Kokpit v Praze. Finální míchání a mastering probíhaly za dozoru hudebního mistra Petra Slezáka v ostravském Studiu C.

- 2003 - K albu Mám se líp skupina Reflexy vydala dva rádiové singly "Mám se líp" a "Buď si jistá" . Natáčí se nový videoklip "Číslo 5" , který byl uveden v hitparádě na ČT1.

- 2004 - Na jaře, během příprav na vydání novéhoCD, oznamuje basový kytarista Dušan Říkovský ukončení svého působení v kapele z osobních důvodů. To však REFLEXY nijak zásadně nebrzdí -po bleskovém konkurzu vybírají na post zpívajícího baskytaristy mladého a talentovaného Ondřeje Filáka ,který nastupuje do skupiny na podzim 2004. Součastně s jeho příchodem vychází nové CD "Mínus 7". K tomuto albu vydala skupina rádiový singl "Hranice" úspěšně hraný v rádiích po celé ČR.
22.01.2009 | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se