« Úvod | Cameron Mitchell »

Europe


Europe je švédská skupina založena v roce 1979 jako Force, často spojována s glam metalem, avšak jejich hudba se dá považovat spíš za Hard rock. Známá je především svým hitem z osmdesátých let The Final Countdown. Za svoji existenci Europe vydaly sedm studiových alb, tři živá alba a sedm videí.
Historie
Skupina byla založená roku 1979 pod názvem Force. První větší úspěch zaznamenala v roce 1982 na soutěži Rock-SM, které se účastnilo kolem 4000 kapel. Tuto soutěž díky skladbám "In the Future to Come" a "The King will Return" vyhrála a v průběhu soutěže si změnila název na Europe. O rok později vydali členové skupiny své první album Europe. Album bylo úspěšné především v rodném Švédsku a v Japonsku. Singl Seven Doors Hotel z tohoto alba se v japonské hitparádě dokonce dostal do první desítky. V této době přijali jako klávesistu Mica Michaeliho a Iana Hauglanda, který vystřídal na bicích Tonyho Rena. Po vydaní druhého alba Wings of Tomorrow o rok později a hlavně singlu Open Your Heart začala skupina spolupracovat s nahrávací společností CBS. V roce 1986 Europe vydali své nejúspěšnější album The Final Countdown se stejnojmennou titulní skladbou. Ta jim zajistila hudební nesmrtelnost. Okamžitě se vyšplhala na první příčku hitparád 26 zemí světa a celosvětově se prodalo více než 8 miliónů kopií. Ani další skladby z alba The Final Countdown si nevedly špatně. Například Carrie se dostala na třetí příčku americké hitparády. Kvůli novému směru kapely, který se čím dál tím víc blížil Glam Metalu se na konci roku 1986 John Norum rozhodl opustit skupinu a vydal se na sólovou kariéru. Nahrazen byl Kee Marcelem ze Švédské skupiny Easy Action. Roku 1988 skupina vydala album Out of This World s největším hitem Superstitous. Následující album Prisoner in Paradise nedostalo tak velkou pozornost v médiích díky boomu grunge hudby, a v roce 1992 se skupina rozpadla a její členové se věnovali sólovým projektům.
V roce 2004 se skupina zase dala dohromady a nahrála album Start from the Dark, po něm následovalo album Secret Society o němž sám Joey Tempest řekl že je to jedno z nejlepších alb skupiny. V prosinci 2008 skupina začla nahrávat nové album.


22.01.2009 | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se